Як вивести плями різного характеру з килима
Килими роблять будинок теплим, інтер'єри цікавими, а життя комфортною, але вимагають чималих зусиль для підтримання їх в належному вигляді. Чи знаєте ви, чим почистити покриття в домашніх умовах, як вивести плями харчових продуктів з килима, відмити результати дитячої творчості і прибрати неприємні запахи? Розповімо все про те, як очистити килим і повернути йому колишній вигляд.
Базові правила, як чистити килим
- Перед тим як чистити килим, визначте природу плями. Це дозволить безпомилково вибрати підходящий засіб і досягти очікуваного результату. Важливо пам'ятати, що універсально спрею від кави, фукорцина, червоного вина і фломастерів не існує.
- Чим швидше ви почнете прибирати пляма, тим простіше його буде відмити. Свіжі плями завжди видаляються краще застарілих, які проникають глибоко в ворс килима.
- Якщо ви не бачите результату чищення, не прикладайте фізичних зусиль. Хаотичне тертя щіткою призведе лише до пошкодження ворсу. Краще змініть засіб, який допоможе вивести пляму з килима або повторіть процедуру ще раз.
- Використання народних рецептів та професійної хімії в домашніх умовах завжди пов'язане з ризиком безповоротно зіпсувати килим. Якщо ви не впевнені в результаті, проведіть тест на непомітному краю покриття.
- Килими з натуральних матеріалів, з вмістом вовни або шовку заборонено чистити жорсткими щітками і агресивними рідинами. Крім того, при неправильному догляді вони не тільки втрачають колір і м'якість, але і деформуються.
- При чищенні килима в домашніх умовах намагайтеся використовувати мінімальну кількість води, особливо, якщо у вас немає умов для проведення тривалої сушки. Ігнорування цього правила загрожує утворенням цвілі і неприємного запаху.
- Великі за розміром, важкі килими з довгим ворсом не рекомендується чистити будинку. Для них оптимальне використання професійної хімчистки з вивезенням в цеху.
- Якщо ви вирішили відмити пляма з килима народним засобом, пам'ятайте, що для світлих тканин не застосовуються фарбувальні продукти, а для темних — відбілюючі, наприклад, харчова сода, лимонна кислота, оцет.
- Очистити багатобарвний килим можна тільки спеціальним хімічним засобом з позначкою «Для кольорових килимів».
Народні способи чищення домашніх килимів
Найбільш простий і доступний варіант зимової чищення килима — сніг. Перед тим як відправитися на вулицю, покриття необхідно прибрати за допомогою пилососа, видаливши сміття і поверхневу пил. Килим розташуйте ворсом вниз і намітити сніг, через 10 хвилин переверніть лицьовою стороною і ретельно вибити хлопавкою. Процедуру необхідно повторити 2-3 рази в залежності від ступеня забруднення.
При належній старанності ви позбудетеся від пилу і пилових кліщів, а також освіжіть колір килима. Важливий момент — при очищенні снігом він повинен бути чистим і сухим, тільки при дотриманні цієї умови у вас є шанс почистити килимове покриття, а не просто намочити.
Очищення харчовою содою в домашніх умовах дозволяє позбутися від бруду і запахів. Її можна використовувати як в сухому, так і розведеному водою вигляді.
Перед тим як розподілити харчову соду по поверхні килима, обов'язково пропилососьте. Тонким шаром насипте соду і втирайте за допомогою поролонової губки. За півгодини повторно пройдіться пилососом. Якщо килим длинноворсный процедуру видалення залишків соди необхідно повторити 2-3 рази.
Для вологого чищення 100 г соди заливають 5 л води і ретельно розмішують. Переливають в ємність з пульверизатором і розподіляють по поверхні килима. Через годину залишки видаляють за допомогою пилососа.
Позбутися від неприємного запаху на килимі можна сумішшю соди і оцту. При реакції, яка відбувається між ними, виділяється вуглекислий газ, службовець потужною силою, здатною прибрати навіть досить старі плями з килима.
Соду нанесіть на килим і залиште на півгодини. Приготуйте розчин з 1 л води і столової ложки оцту, нанести на поверхню за допомогою пульверизатора. Через 40 хвилин проведіть чищення щіткою з пружним, не жорстким ворсом, залишки видаліть пилососом.
Чим ще можна почистити килим? Продуктом, який є практично в кожному будинку — кухонною сіллю. Її використовують як у сухому вигляді, так і в розчині.
Якщо вам не потрібно виводити серйозні забруднення, розподіліть дрібну сіль по поверхні і втирайте її щіткою до тих пір, поки кристали не знайдуть темний колір. Залишки видаліть пилососом.
Для видалення більш серйозних плям сіль насипають на килим і залишають на 30 хвилин. Віник або щітку змочують у розчині, приготовленому з господарського мила і гарячої води, і змітають кристали солі.
Чистка нашатирним спиртом вважається одним з найбільш ефективних способів, які можна реалізувати в домашніх умовах. Він не тільки освіжить колір, але і здатний прибрати сліди ягід і червоного вина. Розчин готують з 2 чайних ложок нашатирного спирту і літра води. Розпилюють на килим і залишають не більше ніж на 5 хвилин. Ворс протирають сухою м'якою ганчіркою.
Прибрати застарілі жирні плями, сліди фарби для волосся і йоду можна розчином з їдальні ложки прального порошку без відбілювача, 4 л води і 1 чайної ложки нашатирного спирту. У засобі щітку змочують і гарненько втирають в забруднені ділянки килима. Залишки видаляють м'якою тканиною і залишають килимове покриття ретельно просохнути.
Існують і більш агресивні засоби почистити килим, наприклад, суміш бензину з тирсою, гасу і прального порошку. Їх використання в домашніх умовах під питанням через запаху, який тривалий час буде зберігатися в приміщенні.
Виводимо складні плями з килима
Як часто одне незручне рух може повністю зіпсувати зовнішній вигляд килима. Розберемо, чим краще виводити плями від продуктів харчування, напоїв і хімічних барвників.
Пролитий на килим кави необхідно промокнути паперовою серветкою, складеною в кілька шарів, зверху залити розчином оцту і води, з'єднаних в рівних пропорціях. Через 10 хвилин промокнути розчин і промити пляма чистою водою. Вибираючи цей спосіб виведення плями від кави з килима, пам'ятайте, що оцет володіє освітлюючим властивістю, тому проведіть невеликий тест на непомітній ділянці покриття.
Фукорцин і зеленка дуже складно виводяться зі світлих поверхонь, обидва антисептика мають насичений колір, який при проникненні в ворс надійно там осідає.
Свіжа пляма фукорцина і фарби для волосся з килима можна прибрати сумішшю перекису водню, нашатирного спирту, взятих у пропорції 1:2 і невеликої кількості прального порошку. Кашку наносять на пляму, залишають на чверть години і ретельно промивають.
Прибрати сліди зеленки з килима допоможе перекис водню. Змочіть в ньому ватний диск і просочіть пляма, не в ні в якому разі не розтирайте його. Промокніть ділянку покриття чистою м'якою тканиною з хорошими вбираючими властивостями. Якщо перекис водню не дала очікуваного результат, візьміть таблетки гидроперита, з'єднавши їх з водою ви отримаєте більш концентрований засіб.
Від собачої і котячої сечі очистити килим допомагає спеціальний пісок для туалетних лотків для тварин. Він володіє прекрасним абсорбуючим властивістю, пісок досить розсипати на позначене місце і видалити пилососом через 20-25 хвилин.
Інша справа — запах сечі, який ще довго буде зберігатися на килимовому покритті. Якщо килим темний відмити його від неприємного амбре можна слабким розчином марганцівки або йоду. Для світлих килимів ефективний не розведений нашатирний спирт. Щоб надалі захистити килим від котячих і собачих міток, використовуйте спеціальні засоби, які зовсім не до смаку тваринам.
Маленькі художники будинку нерідко змушують задуматися, чим вивести плями від ручок, фломастерів і акварельної фарби.
Перше і найбільш доступне засіб, який допомагає відмити сліди фломастерів і ручок — спирт. Його наносять на ватний диск, обробляють забруднену ділянку, залишки видаляють м'якою світлою тканиною. Вивести пляму можна і за допомогою лаку для волосся, який містить ацетон. Його розпилюють на невеликій відстані від килима і залишають на 3-4 хвилини, промивають холодною водою.
Слід акварельного та принтерного фарби з килима в домашніх умовах допомагає прибирати гліцерин. Змочений в ньому ватний диск помістіть на пляму і залиште на 5 хвилин. Протріть ділянку килима рідиною для зняття лаку (ацетоном) і промити мильним розчином, приготовленим із засобу для миття посуду. Цей метод ефективний для видалення слідів лаку для нігтів.
Для червоного вина існує кілька рецептів, які можна застосувати в домашніх умовах:
- засипте пляма содою, залиште на 20 хвилин, залишки видаліть пилососом;
- рясно змочіть ватяний диск перекисом водню і протріть пляму.
Чим відмити застарілі сліди чорного чаю? На допомогу приходить піна для гоління, яку потрібно акуратно втерти в пляму щіткою. Потім ділянку килима промивають холодною водою.
Народних способів прибрати сліди чаю, лаку для нігтів, принтерного фарби і т. д. чимало, проте всі вони мають недолік — непередбачуваний результат, який може обернутися безповоротної псуванням килима.
Професійна хімчистка килимів в Києві недорого
Переваги професійного чищення з виїздом в цеху:
- вам більше не доведеться замислюватися, чим вивести пляму, якщо їх декілька;
- ви економите час і отримуєте завжди передбачуваний результат — чистий килим;
- чистка з вивезенням в цех повністю виключає взаємодію вас і вашої родини з хімічними професійними засобами;
- ви отримуєте не тільки чиста, але й продезинфицированное килимове покриття.
Співробітники хімчистки знають не тільки, ніж прибрати побутові плями, але і як працювати з різними матеріалами килимових покриттів, у Києві організують виїзд, транспортування і повну чистку з гарантією якості.