Як професійно почистити м'які меблі
Чистка оббивки м'яких меблів — запорука не тільки збереження привабливого зовнішнього вигляду улюбленого дивана або крісла, але і здоров'я членів сім'ї. Пилові кліщі, які в домашніх умовах затишно себе почувають в подушках, килимах, меблів і книгах, стають причиною серйозної алергічної реакції. Розберемося можливо на дому організувати професійну чищення м'яких меблів і як це зробити.
Навіщо потрібна хімчистка м'яких меблів
Чистка м'яких меблів з використанням професійних миючих засобів має кілька переваг:
- На відміну від звичайної сухої чистки за допомогою пилососа правильно підібрані хімічні засоби здатні позбавити від складних плям. До таких відносять сліди фарб, продуктів харчування, пластиліну, клею і багато чого іншого.
- Чищення диванів і крісел дозволяє вивести пилових кліщів і видалити продукти їх життєдіяльності, які призводять до розвитку алергії та астми.
- Навіть якщо на м'яких меблях немає видимих серйозних забруднень, застосування спеціальних шампунів і порошків позбавляє від засмальцьованості оббивки, повертає диванів і крісел первозданний вигляд і яскравість.
- Професійні хімічні склади дозволяють вибрати найбільш підходящий засіб для різних типів оббивки, наприклад, складного в роботі велюру, оксамиту або натуральної шкіри.
- Хімчистка в домашніх умовах має ще одну важливу перевагу — догляд за меблями, який продовжує термін експлуатації. Це особливо актуально у випадку з диванами і кріслами з натуральної і штучної шкіри.
- Незалежно від того, яким ви користуєтеся засобом, у вас є гарантований, передбачуваний результат, чого не можна сказати про народних, домашніх складах, компоненти яких можуть вступати в самі несподівані реакції на поверхні забруднень.
Все вищесказане вказує на те, що вашій м'яких меблів потрібна професійна хімчистка, навіть якщо вона ще радує привабливим зовнішнім виглядом.
Які існують види хімчистки
Хімчистка меблів у домашніх умовах може бути сухою і вологою. Вибір методу залежить від рівня забрудненості і матеріалу оббивки. Перед тим як вибрати відповідний спосіб, визначимо, чим вони відрізняються.
Суха чистка передбачає нанесення на поверхню диванів і крісел порошкоподібних засобів, які здатні швидко і ефективно видалити поверхневі забруднення, повернути свіжість меблів і видалити неприємні запахи. Залишки хімії прибираються за допомогою пилососа. Спосіб досить універсальний, підходить для більшості оббивних тканин, але не завжди ефективний при наявності застарілих складних плям.
Волога чистка на дому проводиться з використанням засобів, для приготування яких потрібен розчинник — вода. Емульсія, яка утворюється, має високу ступінь проникнення в текстильні оббивні покриття, за рахунок цього видаляються навіть найскладніші плями, які проникли глибоко в м'які меблі. Часто вологу чистку на дому завершують обробкою поверхні паровий щіткою або пістолетом.
Особливості чищення різних типів тканини меблів
При самостійній чищення оббивки м'яких меблів важливо правильно визначити тип тканини, від нього буде залежати вибір і методу, і хімічних засобів.
- Замша і велюр
Меблі з натуральної замшевої і велюровою оббивкою чистять виключно сухим методом. Під дією води матеріал дуже часто линяє і вмощується, деформується, втрачає форму. Такі помилки можна виправити тільки перетяжкою. Не менш вимогливий нубук, який також має властивість сідати після впливу вологи.
- Мікрофібра
Освіжити оббивку з мікрофібри і віскози можна як сухим, так і вологим способом. Однак обраний склад не повинен бути водорозчинним.
- Гобелен, жаккард, флок
Жаккард, гобелен і флок можна чистити виключно вологим способом із нейтральними, м'якими розчинами, без агресивних компонентів. Такий м'яких меблів протипоказаний сухий метод з органічними порошковими розчинниками.
- Шкіра, кожзам
Меблі з шкіри і козжама краще очищати пінним мильним розчином, що не містить спирт, розчинники та абразивні компоненти. Після очищення проводиться обов'язкова обробка воском, яка запобігає пересушування оббивки.
Якщо ви не знаєте, як правильно доглядати за тим чи іншим видом оббивки, не можете визначити тип покриття або маєте справу із застарілою плямою, краще звернутися до професіоналів.
Вся справа в тому, що неправильно підібране засіб може збільшити площу плями, змінити структуру тканини, деформувати її або знебарвити. Всі професійні склади є висококонцентрованими, їх використання в домашніх умовах вимагає спеціальної техніки високої потужності. Навіть якщо вам вдасться своїми руками швидко відмити пляма, ви не зможете просушити м'які меблі, а це загрожує утворенням цвілі всередині наповнювача.
Як вивести плями з оббивки меблів
В домашніх умови невеликі плями можна вивести самостійно. Якою б не була природа забруднення, дотримуйтесь рекомендації.
- Перед тим як нанести промисловий або самостійно приготовленого складу, протестуйте його на непомітній ділянці дивана або крісла.
- Перед замывкой плям обов'язково проводите суху чистку.
- Намагайтеся не сильно зволожувати оббивку, краще використовувати пінні засоби.
- Ніж свіжа пляма, тим ефективніше і швидше буде процес його видалення.
Нашатирний спирт
Найбільш доступне універсальний засіб — нашатирний спирт. З його допомогою можна позбутися від цілого ряду плям, наприклад, від бруду, фломастера і крові. Змочіть ватяний диск в засобі і прикладіть до плями, залиште на 30 хвилин. По закінченні часу на 20 хвилин нанесіть щільну піну з господарського мила. У завершенні місце обробки оббивки протріть розчином, приготовленим із столової ложки оцту і літра холодної води.
Перекис водню
Ще одне недороге засіб — перекис водню. З її допомогою можна видалити плями акрилової фарби, вина, фруктових соків. Використовується у чистому вигляді світлих оббивних тканинах.
Сода
Соду можна застосовувати сухий, у вигляді кашки або розчину. Вона дозволяє видалити засмальцьовані ділянки, жирні сліди їжі і прибрати неприємних запах сечі.
Лимонний сік
Лимонний сік, розведений водою — відмінний засіб очищення плям від чаю, кави, соків та чорнила кулькових ручок.
Аспірин
Аспірин ефективний від слідів зеленки, крові і йоду. 3 таблетки необхідно залити літром води і дочекатися повного розчинення. Забруднену ділянку змочіть за допомогою ватного диска і залиште на 10 хвилин. Оббивку гарненько промокніть паперовими серветками, при необхідності повторіть процедуру.
Вибираємо професійні засоби для ефективного очищення
Для хімчистки меблів на дому застосовуються універсальні порошки, шампуні, засоби дезінфекції, піногасники, ополіскувачі, знищувачі запахів і плямовивідники.
Лідерами у виробництві таких засобів є Chemspec, Prochem, Karcher, Tapi, HG, Sutter Professional. Перевага даних брендів в тому, що вони випускають повноцінні лінійки як для сухого, так і вологого чищення. Проте із-за орієнтації на професійне застосування всі вони мають великий обсяг, який не завжди актуальне для одноразового використання.
Висока вартість коштів, відсутність навичок якісного чищення і спеціального обладнання, що це все говорить на користь виклику хімчистки на будинок. У Києві наша виїзна бригада професіоналів з усіма необхідними матеріалами максимально швидко і ефективно очистить і продезинфікує висушить вашу меблі, килими, матраци. Ознайомитися з послугами можна за посиланням: https://vsebudechy100.com.ua/g83609339-himchistka-myagkoj-mebeli. Звертайтеся!